14 Ocak 2011 Cuma

Berna, Pippi Haşmet, Aslısın'ın Kare Ası: BUCERA

Ekibim ve ben Bucera'dan önce röportaj mahalline gelmiş delil topluyorduk. Pardon röportaj mahalline setimizi kuruyorduk. Neyse burada önemli olan delil değil, "ekibimle" dedim dikkat ettiyseniz. Neğadar profesyonelce çalıştığımı anlayın diye vurguluyorum. Yaptığım röportajlardan aldığım geliri yine kendi işime aktarıyorum diyerek duygu sömürüsü yapmayacağım. Kuaförüm Kırıkfönfırçası Halil ve fotomuhabirim Bildiin Kadir'le bekliyoruz. Bu geldi merhaba dedi falan (Bu dedim dikkat ederseniz aşağılama için diil hayır, bana kısaca "Buuu" diyebilirsin dedi laf arasında Bucera, o açıdan yani) Efendim geç kalmışmış, hastası varmış, hastasına lağman yapmış filan atıyo tabii, yüz vermedik, nası kokoş, oturttuk saçını yaptık. Anam o ne kapris! Hiç beğenmedi. Her modelden sonra fotoğrafladı Kadir. Hiç fotojenik diil görceksiniz. Bi fotoğrafı diğerine benzemiyo, nası dengesiz. ..

Lafı uzatmiim, bi yandan saçı yapılıyo bi yandan özgeçmişini sordum anlattı. Her fotoğrafın yanına özgeçmişinden bir bukle yerleştirdim. maksat şekil olsun, ayağınız alışsın:

1982 Gürcistanbul doğumluyum. Annem bi maceraya atılıp Gürcistan'dan hamileyken salla İstanbul'a gelmiş. Bu nedenle Gürcistanbul doğumluyum. Bu maceranın sonunda doğduğum için de BUCERA olsun bunun adı da hadi demiş.


İlk orta ve liseyi bitirmeden üniversiteye girdim. Arkadaşlar bana üniversitede Ukiye (Uzaylı Zekiye)derdi.
Tıpa girmeseydim duşa girecektim, iyi oldu aslında hem arındım hem doktor oldum.


İmza gününde kapak sayfasına bir şey yazmak içimde ukde olduğundan kapağın arkasını doldurmak için kitap yazmaya başladım.

Saçlarımı genelde bööle havaya dikmem, doğuştan havalı. yatıştırmak için geceleri huni takıyorum.Saçımın şekli ruh halime göre değişir. Paranoyaksam saçlarımı sağa, şizofrensem sola, sonra tekrar sağa bakarım.


Blog tutmayı seviyorum. Okumayı sevmiyorum. Çünkü okurken beni tutuyor...

Hayran kitleme hep şunu öğütlemişimdir: Temiz gıda, bol hava... Güneş girmeyen evin bi duvarını yıkın! Benim dediğimi yapın, yaptığımı da...

Evlendim çocuklarım oldu. Onlara tekerleme öğretiyorum: Bu cera yaz çırası, şu cera kış çırası, ortada çayda çırası diye. Ama ben söyleyemiyorum çünkü 20'lik dişim çürüdü.


Çok okurum ve çokokrem severim. Hatta çokokremkaramele bayılırım. Misal! Sen karşımdasın ya bak şimdi: Ayhh bayılıyorum galibaaaa:S

Küçükken incir ağacından düşmüşüm. İnci Çayırlı çocukluk arkadaşım değildir. İnci küpemi kendim aldım. Çocuk da yaptım kariyer de...


Şu an "Elvis'in pelvis kemiğindeki sklerozun ani ölümü ile ilintisinin patolojik olarak incelenmesi" konulu doçentlik tezimi hazırlıyorum.

(Not: özgeçmiş metni tarafıma aittir, Bucera'nın hoşgörüsüne sığınarak yazdım)
Sorulara geçelim mi Buceracığım?
BUCERA: Geçelim güzelleşelim hık!

1- Bozacının şahidi şıracı, şıracının ki bozacı ise buceranın şahidi kimdir? Neyse ben kayboliim, işin yoksa şahit yazarlar:))
BUCERA: Buceranın şahidi bacacıdır. Niye diye soracaksan aralarında tamamen ses uyumundan kaynaklanan bir ilişki var o kadar J
2- Doktor hanım benim şuramda şööle bişii var. O şey büyür mü? Sence nedir o? Yutkunsam yutamıyorum, tükürsem tüküremiyorum. Neremde olduğunu söylemiyom, doktor olan sensin, sanatını konuştur hadi:P
BUCERA: Allah seni ne yapmasın, oğlum evladım şuranda şöle bişi olması normal ya bi de olmasaydı ? Vakti gelince büyür hatta başına büyük işler bile açabilir. Önemli olan beyninin oraya taşınmamasıdır. Y a onun büyüdüğü zaman beynine hükmetmemesi onun dışında güle güle kullan.
3- Huniyle yapılabilecek en güzel şey nedir? Sen bilirsin, bilirsiin:) Hayır, bende de var da ne yapıcaamı bilemiyorum.
BUCERA: Valla ben kafama takıyorum sıcak tutuyor böylece kafamı üşütmüyorum.
4- Macerayı sever misin? Sence domuz gribinin etkisini üstümde görmek için domuz gibi bi kızla çıksam, kız grip olsa, bile bile öpsem maceraya atılmış olur muyum? (Amma zorladım, grip değil de başka bişii olacağım kesin)
BUCERA: Evladım domuz gribinin modası geçti ama domuz gibi kızların modası geçmez. Salak saf erkeklerimiz üç beş cilveye kanıp ne maceralara atılırlar ( bakınız nene korkut nasihatlarına)
5- Canım sıkılırsa ..............................ağlarım
Hastaların iyi niyetimi kötüye kullanmaları canımı sıkar.
Bir gün çenemdem daha doğrusu zaman zaman dış sese dönüşen iç sesimden başıma bi iş gelecek ya, hadi hayırlısı bakalım!
Bucera sabah uyanmış, ya nasip demiş...
Nasrettin hoca yaşasaydı çatlak profesör olurdu, ben de onun asistanı.
Deliyi blog sayfasından tanırım.
İçimdeki kız çocuğu git, bodruma yerleş mesleği bırak on parmağında on marifet değil de, on parmağında on yüzük olan entel ol diyor.
İyi olacak hastanın başına Bucera musallat olurmuş Allah korusun musalla taşın kadar da bu mevzuyu uzatabiliriz
6) Yazı kıştan daha çok severim D/Y yanlış
Elim her işe yatkındır evellalah! D/Y yanlış (çenem her işe yatkındır)
İyi ki doktor olmuşum diyorum D/Y umarım
Önyargım zerre kadar yoktur D/Y doğru
Kremkaramel iyi hoş da biraz deli D/Y doğru delilik iyi şeydir
7) Neyi baş tacı eder Bucera?
BUCERA Huniyi
8) Cinsiyet ayrımcılığı hangi konuda yapılmalı?
BUCERA: klasik olacak ama pozitif ayrımcılık tabii
9) Hipokrat yemini etmiş olmasaydın ilk zehirlemek istediğin kişi kim olurdu? Peki ağır geldiyse ağzına biber süreceğin diyelim.
BUCERA: Devlet böyüklerimizi
10) Sen en çok nesin? Her birinin yanına 0'den 100'e kadar % koy haydi
a) Aktivist % 75 b)İdealist %60 c)Konformist %70 d)Anarşis %60t e)Pesimist %20
11) Bad-ı Saba ile Keyfe Keder arasındaki farkları maddeler halinde sıralayınız. Uyuşturucu maddeler de olur:P
BUCERA :Ha ha ne bileyim ayol kilo farkları var :)
Biri marihuanaysa diğeri ektasi, biri daha dışa dönük diğeri içe dönük….ama ikisi de okumuş efendi çocuklar severim pek
13) Aile hekimleri için üst katta "aile salonu" var mı? Sen "temiz aile hekimi" misin?
BUCERA: Hükümetimiz bizi 2,5 ay maaşsız bırakınca artık masumiyetimizi de temizliğimizi de yitirdik yavrucuğum. Geceleri janjanlı payetli elbiseler giyip tabelalara neon ışıklarla yazdırdık ismimizi.
Salonumuz aile salonu değildi artık içkili çalgılı, efendim konsomasyonlu falandı …..
14) Sana ne desem değenirsin? Ne ima etsem tokat atarsın? Ne demesem alınırsın?
BUCERA :Tokat atamam ama kötü bir insansın desen çok üzülür oturup düşünürüm sanırım.
15) Her yıl bi hastalık çıkıyor malum. Çin gribi, paçavra nezlesi, saman nezlesi, domuz gribi, tavuk gribi... FİN GRİBİ oldum ben, hastalığın teşhisi, seyri ve tedavisini söylermisiniz sayın hocam. İlk belirtiler gözlerimde mavilenme, saçlarımda sararma:))
BUCERA: Tamam yıllarca senden bu gerçeği gizledik ama senin annen bir Finliydi yavrum. Her şey babanın bir Finliyle fingirdemesi ile başladı oradan fan fin fon oldu sonuçta sen bir aşk çoğusun tedavi gerektirmezsin evladım.
16) Ecza dolabımı karıştırırken baktım bir kutu BANALJİN kalmış. Banaljin hangi hastalığa iyi geliyordu? Kaç gün kullanırsam insanların bana banal demelerinden kurtulurum?
BUCERA: Banaljin piyasadan kalktı onun yerine Bisiktrol veriyoruz . Hatta sorulara baktıkça gideyim iki tane içeyim diye düşündüm.
17) Tek ayak üstünde yaptığın şeyler ne düşün ve say bakalım.
BUCERA :Hiç benden öyle fantastik cevap beklemeyin tek ayak üstüne sadece diğer ayağıma ayakkabımı giyerim.
18) Tıpta utanma olmaz diyolar doğru mu? Çıplaklar kampına girip asslanlar gibi öbür kapıdan çıkmak gibi bişii mi? Nası bişii bu? Yeğenim tıpa girecekde girsin mi girmesin mi:)))))))))
BUCERA: Walla yalan aslanlar gibi utanılıyor, geçenlerde genç bir delikanlının hassas bölgesini pansuman ettiydim sonra yolda beni gördü tanımamazlıktan geldi. Ben baştan çıkaramadım’’ nereden nereden hatırlıyorum ?’’ diye düşünürken , ‘’Hah şeyinden hatırlıyorum dedim’’ pek şık olmadı…..
19) Ancelina Cöli'yi naapasın var?
BUCERA: Hiç bişi ben erkeklerden hoşlanırım.
20) Devlet gibi hatun, hökümet gibi kadın, koalisyon gibi çift, tablo gibi gay ve hayvan gibi yakışıklı adam kategorilerine birer örnek yazın. Sonra bu örnekleri birbirleri ile eşleştirin. Oha diyom:))
BUCERA: Devlet gibi hatun hökümet gibi kadın benim hamile halimdir. İnce uzun bir hatunumdur hamileyken 30 kilo almış aynı yarma gül olmuştum. Bastığım yer titrer, sokağa çıktığım zaman bana yol açarlardı.Neyse ki sonra eski haklime döndüm. İnanmazsanız Bad-ı sabaya Keyfe kedere sorun.
Hayvan gibi yakışıklı Behlüldür çünkü bana düldülü hatırlatır, düldür de bir eşektir. Eşeği de kimseyle çiftleştiremem lakin zoofiliyi hem iğrenç hem de sapıkca buluyorum. Tablo gibi gay bulamadım her şeyi de ben mi yapacağım onu da siz bulun.

Son olarak eklemek istediğin bişii var mı?
BUCERA: Feysbuka ekleyebilir miyim seni :)))))))))))

7 yorum:

B. dedi ki...

1982 yi görünce küçük dilimi yutuyordum. şimdi evde misafirler var, gece okuycam.

evde bir buçuk yaşına yakın bir şehzade var, çok mutluyum ya! :)

Bucera dedi ki...

He he baştaki özgeçmiş ban ait değildir :))
Kremkaramelin kremşantili hayal gücü ürünüdür netekim 1971 modelim :((

bad-ı saba dedi ki...

süpersin gene karamel.Bucera ablanın cevaplarda süper:)

pippi haşmet dedi ki...

şu senin röportajlar alem oluyor yalnız nağada orijinalsin sen öyle :)) yirin yirin :)

kremkaramel dedi ki...

@bucera
sana bu röportajı link olarak bloguna ekle demeyi unuttum
@bad-ı saba ve Pippi
teşekkürler, beni sizler varettiniz:))

hülya dedi ki...

işte buceraca cevaplar senden bu beklenirdi harikasın karemelam..

CEPAYNASI dedi ki...

eğlenceli:))